Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení spoluobčané,
tímto oznamuji své odstoupení z funkce předsedy Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha-Zbraslav a současně rezignuji na své členství v tomto výboru a to ke dni 30. 6. 2026.
K tomuto kroku mě vede situace, která mi i mému opozičnímu kolegovi zcela znemožňuje nezávisle a v souladu se zákonem vykonávat kontrolní činnost, k níž jsme byli zastupitelstvem pověřeni.
Hlavními důvody mého odstoupení jsou:
**Nesoučinnost vedení úřadu – Při kontrole vybraných objednávek na PR služby od dodávající společnosti Maison d’édition s.r.o. mi ze strany tajemníka úřadu byly odmítnuty klíčové podklady. Vedení úřadu písemně přiznalo, že nedisponuje věcnými reporty a nepředložilo důkazy o reálném plnění těchto objednavek. Vyplácení veřejných prostředků bez jakékoliv auditní stopy považuji za závažné selhání vnitřního kontrolního systému úřadu.
**Politická zaujatost koaliční většiny ve výboru: – Tříčlenná koaliční většina ve výboru z celkového počtu 5 členů, na posledním zasedání neschválila závěrečnou zprávu z této kontroly. Místo důsledné obhajoby transparentního hospodaření se rozhodli svým hlasováním přejít důvodná podezření na fiktivní plnění a výsledky kontroly zamést pod stůl.
Za těchto okolností se Kontrolní výbor stal pouze formálním orgánem, který má sloužit jako zástěrka pro netransparentní kroky vedení radnice. Odmítám pod takto paralyzovaný a politicky ovládaný orgán podepisovat své jméno a legitimizovat jeho existenci.
Doporučuji Zastupitelstvu MČ Praha-Zbraslav, aby prověření této kauzy, jakož i všech navazujících smluv a finančních toků, neprodleně zadalo Finančnímu výboru, u kterého doufám objektivní a věcný přístup k ochraně veřejných prostředků.
Děkuji občanům za podporu a věřím, že transparentnost se na zbraslavskou radnici brzy vrátí.
