Komunitní život

Home / Archiv / Archive by category "Komunitní život"

2017 – Komunitní život

Podporujeme komunitní, kulturní a sportovní využívání volného času. Pořádáme akce městské části, podporujeme akce místních spolků, neziskových organizací i jednotlivých občanů, a to spoluprací, finančně, zapůjčením prostor, zapůjčením mobiliáře nebo záštitou.

Na konci léta a na podzim proběhly tradiční akce městské části: letos jubilejní 50. ročník jízdy historických vozidel do vrchu a dopolední výstava vozidel na Zbraslavském náměstí, Zbraslavský sportovní den pro děti i celé rodiny, mezinárodní festival dechových orchestrů, big bandů a jazzových souborů Vejvodova Zbraslav a Slavnosti Elišky Přemyslovny. Každých čtrnáct dní se konaly Zbraslavské jarmarky. Nově jsme pořádali zdravotně preventivní akce na Zbraslavském náměstí: Zbraslav – město zdraví a pohybu.

Podporujeme různé místní komunity, Zobrazit celý text

2015/2016 – Komunitní život

Podporujeme komunitní aktivity a připravujeme programy, které dělají ze Zbraslavi místo plné života.

Do rozpočtu na rok 2015 jsme zařadili více než 1 000 000 Kč na dotační podporu neziskových organizací a dalších aktivních subjektů. Ve druhém kole grantového řízení bylo rozděleno mezi místní organizace a veřejnost dalších 127 000 Kč na jednotlivé akce. Budeme se snažit tento trend udržet a nadšení pro pestrý komunitní život i nadále podporovat. Vzhledem ke změně legislativy a pro větší transparentnost přidělování grantů/dotací byla upravena dotační pravidla. Podobně jako v roce 2015, tak i v roce 2016 jsme obdrželi díky novému přepočtu MHMP pro výnosy z hazardu, ve kterém je částka přidělována MČ podle počtu obyvatel a přináší více prostředků na Zobrazit celý text