2017 – Komunitní život

Home / Aktuality / 2017 – Komunitní život

Podporujeme komunitní, kulturní a sportovní využívání volného času. Pořádáme akce městské části, podporujeme akce místních spolků, neziskových organizací i jednotlivých občanů, a to spoluprací, finančně, zapůjčením prostor, zapůjčením mobiliáře nebo záštitou.

Na konci léta a na podzim proběhly tradiční akce městské části: letos jubilejní 50. ročník jízdy historických vozidel do vrchu a dopolední výstava vozidel na Zbraslavském náměstí, Zbraslavský sportovní den pro děti i celé rodiny, mezinárodní festival dechových orchestrů, big bandů a jazzových souborů Vejvodova Zbraslav a Slavnosti Elišky Přemyslovny. Každých čtrnáct dní se konaly Zbraslavské jarmarky. Nově jsme pořádali zdravotně preventivní akce na Zbraslavském náměstí: Zbraslav – město zdraví a pohybu.

Podporujeme různé místní komunity, účastníme se jejich setkání, vyhlásili jsme dvě výzvy k podávání žádostí o dotace na komunitní projekty pro oblasti sport a volný čas, kultura a vzdělávání, sociální oblast, životní prostředí. Za rok 2017 bylo podpořeno 29 aktivních organizací a jedinců s 42 projekty pro veřejnost, a to částkou 1.366.150 Kč. Spolupracujeme s místními spolky na velkých společných projektech: se Skauty na rekonstrukci budovy Prádelny, se spolkem Pexeso na zřízení komunitního centra.

Důležitá jsou ale také sousedská setkání, proto podporujeme i adventní setkávání u rozsvícených vánočních stromečků na různých místech Zbraslavi. O Vánocích 2017 jsme je pomohli zorganizovat či zpropagovat na 6 místech Zbraslavi. Na 16. 12. jsme připravili Zbraslavské Vánoce – lidovou veselici, další sousedské setkání, které je pojato jako událost s adventními trhy, programem a ohňostrojem. Po komplikacích se nakonec podařilo zajistit pěkné vánoční osvětlení i stromeček na Zbraslavském náměstí.

Na rok 2018 jsme připravili velké oslavy 100 let české státnosti (od založení republiky a 25 od vzniku České republiky. V tomto projektu bychom chtěli reflektovat všechny silné osmičkové či výroční data (1918, 1938, 1948, 1968, 1993), a tak jsme rok 2018 nazvali Osmičkovým rokem.