Ing. Zuzana Vejvodová

Home / Lidé / Ing. Zuzana Vejvodová
Ing. Zuzana Vejvodová

Bydliště: Praha – Zbraslav
Povolání: Stavební inženýrka
Bez politické příslušnosti
Navržena za: Strana zelených

Je mi 55 let a jsem stavební inženýrka. 12 let jsem členkou místního zastupitelstva, 4 roky jsem starostkou Zbraslavi.
Když jsem přijala funkci starostky, nebyla jsem si jistá, zda si budu umět poradit se vším, co mne čeká. S předchozí zkušeností z práce radní a také z opozičních řad to sice bylo jednodušší, ale stejně bylo hodně toho, co bylo nutné učit se za pochodu. Pomáhaly mi zkušenosti a rady ostatních pražských starostů, dobří kolegové na úřadě, setkávání s občany.
Ve své profesi jsem byla zvyklá pracovat systematicky, spolupracovat v týmu a nést odpovědnost za svá rozhodnutí. Stejně jsem přistoupila i ke své práci na radnici a věřila jsem, že aktivní lidé a smysluplné projekty dokážou Zbraslav probudit. A tak vzniknul Belvedér, nová škola, Městský dům, skatepark…
Moje rodina je na Zbraslavi pevně zakořeněná. Žijeme zde i pracujeme, máme zde svůj domov. Zbraslav vnímám jako místo s historií, osobitým vzhledem i zajímavými lidskými osudy. Jako starostka si uvědomuji, že to nejsou jen pragmatické starosti, co dělá Zbraslav místem pro domov. Je nezbytné znát její historii a probouzet tradice, abychom se s ní my, její obyvatelé, mohli ztotožnit. Proto byl Rok pro Zbraslav-900 let, Karel IV., 8kový rok pro Zbraslav, oprava pomníku na Zbraslavském náměstí…
Zbraslaváci často pošilhávají s mírnou závistí po okolních obcích a ptají se, proč tam jsou dál. Odpověď je jednoduchá – základním předpokladem úspěšné obce je dlouhodobá stabilita jejího vedení. Sousedé nám ukazují, že to funguje.
Naše první čtyři roky na radnici vnímám jako začátek. Zbraslav se pohnula, proměnila, ožila. Postavili jsme dobrý základ. 100pro Zbraslav je společenství lidí, které stále funguje. Máme vizi, rozpracované projekty, plány i sny, odvahu pustit se do velkých věcí i trpělivost dělat ty drobné. Stojíme si za svými rozhodnutími a respektujeme názory a rozhodnutí ostatních. Vážíme si podpory, ocenění i kritických názorů. Vždyť nakonec všichni máme jedno společné. Máme zodpovědnost za místo, kde žijeme se svými rodinami. Proto kandiduji znovu za 100pro Zbraslav, proto chci pokračovat na 100% pro Zbraslav.