Mgr. Michaela Bernardová

Home / Lidé / Mgr. Michaela Bernardová
Mgr. Michaela Bernardová

Bydliště: Praha – Zbraslav
Povolání: Socioložka
Bez politické příslušnosti
Navržena za: Strana zelených

Je mi 46 let. Žiji na Zbraslavi 18 let. Od prvního roku zde jsem – nevím, jak to napsat lidštěji – aktivní občankou. Zapojovala jsem se v komisích rady, pomáhala při povodních, založila jsem Okrašlovací spolek a Pexeso, které 12 let vedu, vymýšlela projekty, jak přivést veřejnost k Vltavě, jak propojit místní spolky, kluby a organizace, jak podpořit místní kulturně-sportovní dění a v posledních 4 letech jsem neuvolněná místostarostka MČ. Všechna ta angažovanost byla akční, zajímavá, svobodná, fajn. Vstoupit do politiky bylo přirozeným vyústěním vší té aktivity. Ale je to jako s porodem – kdo by do toho šel, kdyby věděl, jak to probíhá? V pozici místostarostky se věci nedějí už tak svobodně, velmi často mají nezajímavý a zdlouhavý proces, svobodné rozhodování skoro mizí a fajn pocit se dostavuje provázen nejistotou a sporadicky. Nevím, jestli bych měla tolik entusiasmu stát se místostarostkou, kdybych věděla, že to bude tak komplikované.
Naštěstí je Zbraslav plná výborných, chytrých a milých lidí, s nimiž se mi podařilo překonat mnoho nesnází, poradit se, spolupracovat. Lidí, kteří mě nenechali na holičkách a byli ochotni se spolu se mnou opřít do překážek a jejich zdolávání. Byla to vlastně výborná zkušenost. Jak pracovní, tak lidská. Odhalila z mnohem detailnější perspektivy, co by bylo potřeba pro Zbraslav ještě udělat, co dotáhnout, co vymyslet nového, co vylepšit a co změnit.
Mé – chvílemi až nerozvážné – nadšení z dosavadního volebního období střídá uvědomělý pocit zodpovědnosti dotáhnout rozdělané věci do konce. Proto znovu kandiduji za 100proZbraslav, za hnutí, ve kterém si nelžeme, pracujeme poctivě, umíme se o tématu pohádat, ale také najít kompromisní řešení, hledáme zpětnou vazbu u veřejnosti a pravidelně se setkáváme, protože nám na Zbraslavi záleží nejen proklamacemi před volbami, ale dennodenně. Chci se i dále snažit pracovat na 100 % pro Zbraslav, jsem hrdá za 100proZbraslav. ZbrasLOVE.:)